Monitoring CCTV w firmie– dlaczego warto?

Instalacja monitoringu CCTV w firmie daje szereg korzyści, dlatego z powodzeniem jest ono stosowane w wielu firmach. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Dlaczego warto wdrożyć monitoring CCTV? 

Monitoring CCTV 

Monitoring CCTV w firmie to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który pragnie kontrolować procesy zachodzące w firmie. Po pierwsze dzięki temu monitorować możemy biura, pomieszczenia magazynowe, a nawet alejki i tylne wejścia. W magazynach przechowuje się szereg cennych materiałów i wyrobów, dlatego warto je zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą. Monitorowanie biur pozwala zarządzającym nadzorować pracę podwładnych, tym samym zmniejszając ryzyko działania nieuczciwych pracowników. Zazwyczaj w większych firmach znajduje się wiele tylnych wejść i bram, które także warto monitorować.  

Zapobieganie przestępstwom 

Dzięki temu narzędziu obserwować możemy kasy w sklepach czy innych punktach usługowych i obiekty, w których dochodzi do wymiany gotówki. Okazuje się, że nagrania dają wiele możliwości, zwłaszcza w przypadku popełnienia przestępstwa. Co ciekawe, przedsiębiorcy wykorzystują monitoring CCTV także jako pilnowanie pracy firm sprzątających. Wielu z nich korzysta z zatrudniania ekipy sprzątającej, która zajmuje się dbaniem o czystość po zakończeniu pracy firmy. Możliwość sprawdzenia czy zadania ekipy są wykonywane należycie i starannie pozwala wyciągnąć odpowiednie wnioski.  

Skrót CCTV oznacza Closed-Circut Television – czyli telewizję w obwodzie zamkniętym. To system przesyłania obrazu z kamer do danego zestawu monitorów w ograniczonym obszarze.