Domowe sposoby na walkę z tłustymi plamami

Tłuste plamy to zmora gospodyń domowych, które szukają coraz lepszych sposobów na walkę z plamami. Jak poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami? Czy domowe sposoby są dobrym rozwiązaniem na walkę z tłustymi plamami? 

Mąka ziemniaczana lub płyn do mycia naczyń 

Okazuje się, że ciekawym sposobem na walkę z plamami jest użycie mąki ziemniaczanej. Plamę należy posypać mąką i zostawić na kilka minut, a następnie wyczyścić szczotką i wypłukać w wodzie. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie pianki morskiej, sproszkowanej kredy lub talku.  

Ponadto, z większością plam tłustych powinien poradzić sobie zwykły płyn do mycia naczyń.  

Rozpuszczalnik i benzyna 

Benzyna sprawdzi się w przypadku zabrudzeń na wełnianych tkaninach, a także na sztucznych i bawełnianych. Jeśli chodzi o rozpuszczalnik – to dobra opcja wtedy, gdy usunąć chcemy stare i tłuste plamy. Jednakże pamiętajmy o tym, że rozpuszczalnik na kolorowych tkaninach raczej się nie sprawdzi, gdyż może sprawić, że kolor wyblaknie.  

Ostatnim sposobem domowym na usunięcie tłustych plam jest skorzystanie z alkoholu. To dobry pomysł w przypadku wywabiania zwłaszcza zaschniętych tłustych plam.  

Tłuste plamy nie muszą stanowić większego problemu, gdyż skorzystać warto z domowych produktów, które skutecznie wyczyszczą daną powierzchnię lub ciuchy. Na początek wypróbujmy płyn do naczyń lub mąkę ziemniaczaną. Jeśli to nie poskutkuje, sięgnijmy po bardziej radykalne środki – benzynę, alkohol lub rozpuszczalnik. Zadbajmy o ostrożność, zwłaszcza wywabiając plamy z kolorowych i delikatnych ciuchów.